Olin jo unohtanut, että tämä oli se Olli, jota ei kaapattu. Jähmäkkyydestään huolimatta oli todella pettynyt putoamisensa jälkeen. Koelaulujen perusteella putoaminen oli kuitenkin oikein.
Sosiaalisestj ihan liian jähmäkkä voidakseen esiintyä sooloartistina. Metallibändin solisti voi olla jähmäkkä, mutta sooloartistin fanit voivat olla tyytymättömiä siihen, jos artisti ei osaa kommunikoida. Sinänsä pidin hänen lauluäänestään, mutta se ei nyt oikein riitä, ellei hän sitten osoittaudu toisenlaiseksi persoonaksi jatkossa.
Lauloi ihan ok, mutta ei mitään sellaista, että voisi kuvitella paikkaa artistien eturivissä. Tuon tyyppisiä laulajia on Suomessa paljon, eikä Olli erotu edukseen. Vähän tylsähköltä tuntui, kuten otsikossakin lukee.