Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 120 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.
Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Varmistus:
Minä vuonna Suomi itsenäistyi?:
Mikä on Anna A:n sukunimi?:
Mikä puuttuu: Hupu, Tupu:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Yhteenveto

Kirjoittanut: Etsku-Etana
« : 28.04.2010 21:03:48 »

Tilanne on 11-11.  :D
Kirjoittanut: Fuga.
« : 28.04.2010 15:54:41 »

Ari (: Olin sillon ihan mieletön fani, ja kyl tykkään vieläki kuunnella biisejä. Ja se oli/on vaan semmonen niin erikoinen tapaus minkälaista ei varmasti tulla näkemään enää missään laulukilpailuissa.
Kirjoittanut: capri
« : 24.04.2010 23:08:13 »

Jostain syystä nää KAIKKI äänestykset jakaa hyvin forkkalaiset kahtia.
Kirjoittanut: Thesugarangel92
« : 24.04.2010 22:45:24 »

Ari ! Mahtava persoonallisuus, huumorintaju, upea ääni. Fanitin sitä sillon oikeesti.

Vaikka tykkään kyllä Eliaksestakin, joten ei mikään jyrkkä vastakkainasettelu itelläni tässä ;'D
Kirjoittanut: Iita
« : 23.04.2010 16:37:08 »

Ari oli kyl mun suosikki pitkään mutta vastaan silti Elias ;D Se vaan säväytti heti ja uskon että jaksaisin kuunnella sitä monta monta levyllistä :)
Kirjoittanut: marika
« : 22.04.2010 23:32:56 »

Tää oli paha !! Molemmilla on niin hyvät äänet. Todennäkösesti tykkään kuitenkin enemmän siitä musiikista, mitä Elias tulee tekemään, joten sille lähti sit ääni. Ja tyyppinä se on ehkä Aria kivempi :D Vaik en Aria kyl millääntasolla tunne nii vähän paha mennä sanomaan... mut sanon silti :D
Kirjoittanut: ilppez
« : 22.04.2010 23:27:44 »

Elias!! Tällä kertaa hevillä hävittiin.
Kirjoittanut: Jolanne
« : 22.04.2010 22:08:32 »

Ari mennen tullen.
Kirjoittanut: Ellu87
« : 22.04.2010 21:39:17 »

Noista kyllä Ari. Arin äänessä on sitä jotain, ja siitä olen hänessä aina eniten pitänytkin.
Kirjoittanut: Etsku-Etana
« : 22.04.2010 21:33:25 »

Valitsin Eliaksen ihan siksi, että todennäköisesti hän tekee ennemmin sellaista musiikkia, josta minä pidän. Eliaksen live-esiintymistä olisi hauskempi kuunnella kuin Arin, koska äänentoistolaitteet eivät paahtaisi niin kovaa.

Tosin tämä kai edellyttää sitä, että Elias laulaisi suomeksi, koska englannin kieltä käyttäessään hän raspaa hieman liikaa minun makuuni.

Ei minulla mitään Aria vastaan ole ja pidin kaikista hänen radiosoittokappaleistaan. Niitä kyllä kuuntelin mielellään.
Kirjoittanut: kreacherr
« : 22.04.2010 19:38:14 »

elias tottakai : D
Kirjoittanut: Negativ
« : 22.04.2010 19:37:04 »

Eipä oo vaikee tämäkään -Ari! Sen jätkän ääni sai kylmät väreet kulkemaan pitkin kehoa!
Kirjoittanut: Kaitsu
« : 22.04.2010 19:30:35 »

Aria äänestin. Ei mulla oikein oo mitään perusteluja tälle Ari vaan on mielestäni paljon parempi kuin Elias.
Kirjoittanut: Anteater
« : 22.04.2010 19:08:52 »

Jouduin minäkin aika tiukkaan tilanteeseen, kun Ilkka on ehkä kaikkien aikojen Idols-voittajista suosikkini, mutta Samulin voittanutta ei ole.
Kirjoittanut: PhineasMcClintock
« : 22.04.2010 19:05:45 »

Luottamusmies perhana soikoon minkä teit. 8)

Osasin tätä vastakkain asettelua, ylläri ylläri, odottaa, mutta ääneni menee Arille.

Siinä mielessä tämän hankalaksi teki se, että pidän myöskin Eliaksen soundista suunnattomasti varsinkin silloin kun se pääsee oikeuksiinsa ja soi kunnolla. Pakko se silti on seistä vanhan suosikkinsa takana levyt ostaneena ja monet monet keikat nähneenä. Miehen ääni on edelleen jotain uniikkia.

Lopuksi sanottava, että itse kyllä osaan pitää erillään artistin idioottimaiset lausunnot ja itse musiikin. Minä en ainakaan suosittelisi ketään viihdemaailman ihmistä tai ilmiötä kasvattamaan kenenkään lapsia, ottamaan heistä roolimalleja liian paljon tai ottamaan heiltä elämänohjeita. Kotona opetetaan arvot lapsille ja musiikki/laulajan soundi on sitten asia erikseen. Ja fanitus olkoon sitten iha oma asiansa. Melko sinisilmäistä mutta menköön asia näin sitten omalta osaltani.