Kirjoittanut: ville
« : 18.10.2014 10:59:47 »Täytyy kyllä sanoa, että taas petyin Kristan tiimin kappalevalintaan. Taas aika vaikea kappale, ja tuon esityksen jälkeen mulle oli ihan yhdentekevää, että kuka laulajista pääsee jatkoon.
Vaikka kauniitahan Hannah ja Sarakin olivat, mutta Essissä se tuli esiin jännän staramaisella tavalla. Hänessä on luontaista karismaa ja Arttu saattoi pelästyä, että hän on ihan sen karisman lumoissa eikä kuuntele lauluääntä ollenkaan. Samalla hän unohti, että Essi myös lauloi tavattoman hyvin ja mielenkiintoisella äänellä.
Tarkoituksella oli pantu ensin Lotan kommentti ryhmäkavereista "ne on tosi kivoja ja me aina kannustetaan toisiamme". Sitten Anna oli vähän kriittisempi ehkä: "kaikki on silleen semihyviä mutta ei ne silleen niin kovia oo. Mukavan kivoja ja (helpppoja, kelppoja...ei saa selvää) ja semisellaisia".
Anna tuntui olevan ryhmän ehdoton pomo.Jännää muuten miten Jacob, joka on aika ilmeetön lavan ulkopuolella on ihan erioloinen lavalla.