Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => Kausi 2011 => Aiheen aloitti: Etsku-Etana - 03.02.2011 11:03:03
-
Taina Törmänen (21) oli tosin iloinen ilmestys mutta minun korviini hänen laulunsa kuulosti ehkä vähän kovalta. Hyvinhän hän sinänsä lauloi, mutta en vielä osaisi ajatella kuuntelevinani häntä levyltä. Koska hän pääsi jatkoon, on mielenkiintoista kuulla hänen laulavan jotain muuta kuin koelaulukappaleitaan.
(http://www.idolslandia.fi/photo_sharing/idols_2011/taina_tormanen.JPG)
-
Tästä tuli sellainen tunne, että voi olla tosi hyväkin, jos pystyy tavallaan irrottelemaan ja olemaan olematta liian varautunut.
-
Tosi kaunis nainen ja iloisen oloinen, mut en nähny mitään spesiaalia tässä. Joku siinä laulamisessa tökki.
-
Vähä vaisu jotenki :/ ei oikee jääny mieleen millää tavalla.
-
Tosi kaunis nainen ja iloisen oloinen, mut en nähny mitään spesiaalia tässä. Joku siinä laulamisessa tökki.
Rentous puuttui ja ääni vaikutti tavanomaiselta. Mielenkiinnolla jään odottamaan, millaista potentiaalia Tainasta paljastuu.
-
Joo, ehdottomasti Tainan pitäisi olla rennompi.
-
Tässä kuultiin, mikä vaikutus suun aukaisemisella voi olla laulusuoritukseen. Aluksi Tainan laulu oli vaivalloisen kuuloista piipitystä, mutta kun hän sai Ninan opastuksella suunsa kunnolla auki, niin kylläpä kuulosti upealta.
-
Joo, heti Ninan opastuksen jälkee tän laulu parani ihan ehdottomasti!
-
Taina lauloi mukavasti ryhmätehtävässä. Ääneen haluan vielä lisätreeniä.
-
Tässä Tainan koelaulu:
http://www.youtube.com/watch?v=Nuf5Hpllw2s