Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => Kausi 2011 => Aiheen aloitti: Etsku-Etana - 05.03.2011 07:52:16
-
Ilta-Sanomissa kerrottiin tänään tällaista:
Idolsin vastaava tuottaja Jenni Lähteenmäki kertoi, että teatteriviikonlopun aikana kisan keskeytti muutamia kilpailijoita.
Heidän henkilöllisyytensä pysyvät kuitenkin salassa yksityisyydensuojan takia.
- Keskeytyksiä on ollut, muttä määrässä ei ole mitään normaalista poikkeavaa. Normaalin marginaalin puitteissa on menty.
Lähteenmäen mukaan Idolsin historiassa on joka kaudella nähty vähintään muutamia keskeytyksiä rankan teatteriviikonlopun aikana.
Lähteenmäen höpinät "yksityisyydensuojasta" ovat naurettavia Idolsin tapaisessa ohjelmassa, jossa yksityisyydensuojaa ei juuri ole. Ei urheilussakaan salata esim. niitä hiihtäjiä, jotka jättävät kilpailun kesken. Todellinen syy keskeyttäneiden salaamiseen ja hyssyttelyyn onkin varmaan brändin suojelu. Ei tekisi hyvää brändille ja Idolsin arvostukselle katsojien silmissä, jos kaikki keskeyttäneet julkaistaisiin.
On siis mahdollista, että tälläkin kaudella keskeyttäneitä oli muitakin kuin Lassi ja Martta.
-
Mutta toisaalta jos se keskeyttävä ei oo mikään tuttu nimi, niin eihän se yleisöä paljon kiinnostakaan, jos joku ketä ei oo näytetty aiemmin telkkarissa keskeyttää.
-
Siitä saisi helposti mielenkiintoisen pätkän, jos näytettäisiin luovuttajan koelauluesitys ja sitten häntä haastateltaisiin luovuttamisen jälkeen. Minua se kyllä kiinnostaisi ainakin!
-
"Helsingissä tuli vain tunne, etten enää olisi halunnutkaan jatkaa. "
Emma Hilander Savon Sanomien haastattelussa
Onpas Emma pettyneen oloinen! ;D
Edelleen haluaisin tietää, ketkä "teatterissa pudonneet" putosivat ihan oikeasti ja ketkä lähtivät vapaaehtoisesti. Menee uskottavuus koko formaattiin.
-
mutta eikös emma kuitenkin pudotettu? mun tietojen mukaan lassi, joni, mari ja martta on varmoja pudottautuneita
-
mutta eikös emma kuitenkin pudotettu? mun tietojen mukaan lassi, joni, mari ja martta on varmoja pudottautuneita
Samoin Anssi
-
Emma kyllä pudotettiin ihan pudottamalla. En tosin nyt muista miten se meni tarkkaan ottaen.