Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => The Voice of Finland 2012 => Aiheen aloitti: Anteater - 02.02.2012 12:40:04
-
Viime Idols-kaudella teatteriviikonlopun ensimmäiseen vaiheeseen päässyt Anfisa Proskuryakova (23) on mukana Voice of Finlandin Paulan joukkueessa. Anfisa on hakenut myös Euroviisuihin. Anfisa-keskustelua Idols 2011-kaudelta:
http://www.idolslandia.fi/index.php?topic=1779.msg159870#msg159870
-
Anfisan Ääni ratkaisee -esitys :)
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/voice-finland/kaikki-videot?vt=video&vid=219287
En muista yhtään Anfisan Idols-esiintymistä kun tippui niin alkuvaiheessa. Saa nähdä miten pärjää Voicessa. Hallitsee ainakin hankalan biisin hyvin paria pientä vibaa lukuunottamatta, jotka ei kyllä kokonaisuutta pilaa :)
-
Taitaa olla Anfisan kaksintaisteluvastustaja Hanna Silander. Toivon, että tuosta kaksikosta jatkoon pääsee Anfisa.
-
Kumpikin mielestäni kisan heikoimpia... Hannan ääni ehkä vähän heikompi ja ärsyttävämpi nasaaliudessaan. Mutta ei kyllä Anfisan esityskään mikään nappisuoritus ollut. Niina Idolsin Top15 showssa veti kyllä huomattavasti paremmin saman biisin.
Toivotaan, että nyt kaksintaistelussa kumpikin petraa!
-
Katselen vasta nyt päivän jaksoa, pääsin juuri kohtaan, missä Anfisa valittiin jatkoon. Mukava, että nyt pääsee live-lähetyksiin.
-
Vaikka Hanna olikin mielestäni parempi, on kiva että Anfisa saa nyt mahdollisuuden!