Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => The Voice of Finland 2013 => Aiheen aloitti: Anteater - 01.02.2013 21:37:07
-
Toni Häppölä (31) oli valinnut todella vaikean kappaleen (Bohemian Rhapsody). Kappale oli hänelle liian ylivoimainen. Jollain helpomalla kappaleella Tonille olisi saattanut aueta paikka jatkossa, sillä hänellä oli kuitenkin ääntä. Villikorttivaiheeseen?
(http://www.idolslandia.fi/photo_sharing/voice_2013/toni_happola.JPG)
-
Eikö ollukki tää joskus talentissa? On kyllä kehittyny niistä ajoista kovasti, mutta biisi + vireongelmat nii ei hyvä.
-
Aivan kuin minäkin olisin huomannut yhdessä kohtaa vireongelman! ;D
Mutta siitä viis. Hän lauloi kerrassaan komeasti ja ehkäpä hänen pitäisi tähdätä jonkin bändin solistiksi? Tuon äänen varaan voisi rakentaa erittäin epäsuomalaisen eli popahtavan rokkibändin! Ei ikävää raspirääkymistä.
Toivottavasti Tomi todellakin saa villikortin kuten Anteater vihjaisi. Kyllä hän erityisesti pudonneiden ehdottomaan kärkeen kuuluu.
-
Oli valkannut liian suuren biisin. :D Joku helpompi ois voinu kuulostaa paremmalta. Vaikka mun mielestä tää oli hetkittäin silti ihan hyvää.