Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => The Voice of Finland 2018 => Aiheen aloitti: Etsku-Etana - 17.02.2018 19:20:23
-
Francis Asis, 38, Helsinki - Love of My Life
Francis jakaa varmaan mielipiteitä. Hän osaa ehdottomasti laulaa upeasti, mutta hänen tyylinsä on vaan jossakin määrin imelä tai Love Boat-style. Jotkut pitävät sellaisesta, jotkut eivät. Minun makuuni hänen ÄR-esityksensä ei oikein ollut. Saapas nähdä, mitä Anna tekee asian hyväksi. Toivottavasti Francisia ei kuitenkaan panna laulamaan Eppu Normaalia tms.
(http://www.idolslandia.fi/photo_sharing/voice_2018/francis_asis.jpg)
-
Toivottavasti saa toisenlaisia biisejä laulettavakseen, vaikka ihme kyllä tässä ei kappaleen kliseisyys häirinnyt mua ollenkaan. Komea ääni!
-
Mieluusti tuollaista laulua kuuntelee, mutta tuotteistaminen saattaa olla vaikeaa.
-
Francis on yksinkertaisesti liian Love Boat minun makuuni, vaikka aika moni hänestä näyttääkin pitävän.
-
Francis on täysin mielenkiinnoton laulaja, koska on täysin mahdoton ajatella, että hän voisi luoda uran Suomessa pop-laulajana. Ehkä hänen pitäisi oppia suomen kieli ja alkaa laulaa tangoa?