Idolslandia
Suomen Idols => Idols-arkisto => X-Factor 2010 => Aiheen aloitti: PhineasMcClintock - 01.04.2010 09:21:55
-
Puheet maailmantähtien esiintymisistä Suomen X-Factorissa on lunastettu isolla kädellä.
Tänään julkaistussa Savo-Etelä-Närpiön -lehdessä on kymmenen sivun mittainen juttu siitä kuinka Celine Dion ja Metallican keulakuva James Hetfield esiintyvät duettona Suomen X-Factorissa keväämmällä. Sattumalta Suomen ensimmäisen finaalin nähnyt Hetfield ylistää latinorokkari Christian Palinia asenteesta, sekä Yrjänä Salmelaa, jonka toivoisi laulavan Metallicaa jossain vaiheessa kilpailua.
Celine Dion oli kuullut Metallican keulakuvalta tästä ja katsonut itsekin Suomen ensimmäisen finaalin. "En ollut uskoa korviani kun kuulin tätä Eliasta ja Enchantia" Dion ylistää. Kiireinen kaksikko ei kuitenkaan kommentoinut asiaa tämän tarkemmin vielä tässä vaiheessa.
Dionin ja Hetfieldin duetto tulee olemaan yhteensovitettu versio jättihiteistä My heart will go onista, sekä Nothing else mattersista. Kaksikko esiintyy pelkän pan-huilu -säestyksen voimalla tunnelman maksimoimisen vuoksi. Pan-huilua soittaa Metallican rumpali Lars Ulrich.
Tästä sensaatiomaisesta asiasta uutisoitiin ensimmäisenä 1.4.2010 Metallican, sekä Celine Dionin Euroopan kotisivuilla. Asiasta on levinnyt tieto myös Oceaniaan.
-
No jopas jotakin :D
Harmi etten välitä oikeen kummastakaan :(
-
Savo-Etelä-Närpiö-lehti osaa asiansa 8)
-
Miksi aina kaikki mielenkiintoisimmat uutiset kerrotaan vain Savo-Etelä-Närpiö-lehdessä. >:(
Mutta onhan se sentään upeaa saada tällaiset tähdet esiintymään X-Factoriimme.
Ja ajatella - vain pan-huilun säestyksellä! (http://www.idolslandia.fi/vanhaforkka/icon_eek.gif)
-
Tervetuloa vain kummallekin ;D
-
Onneksi Savossa tunnetusti osataan sanoa asiat suoraan ja kiertelemättä. :D
Kieltämättä kyllä tuo panhuilu tuo oman pikantin lisänsä esitykseen, samoin kuin se, kuinka Colinen ja Jamesin äänet soivat yhteen. Kuka tietää, tästähän voisi tulla vaikkapa Fearless 2.
-
Kuka tietää, tästähän voisi tulla vaikkapa Fearless 2.
Noh, noh. Ehkä on vielä liian aikaista verrata heitä Fearlessiin. Mutta ehkä sitten joskus, kun kokemusta karttuu vähän lisää.