Kirjoittaja Aihe: Idols-kausi katsottu yksin: miten tapasitte puolisonne 50+?  (Luettu 70 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

mikko73

  • Koelaulaja
  • Viestejä: 3
  • Karma: +0/-0
    • Profiili
Hei,

Vapaaseen keskusteluun. Olen 53, ja tämä oli ensimmäinen kausi, jonka katsoin yksin, koska vaimo muutti keväällä pois. Huomasin, että ilman sitä "kuka putoaa" -väittelyä koko ohjelma on vähän tylsempi.

Kaverit sanovat, että nettitreffit toimivat meidän ikäisillekin nykyään ihan hyvin, mutta sivustoja on tuhat ja en tiedä, mitkä ovat oikeasti suomalaisia ja mitkä pelkkää ulkomaista rahastusta.

Onko täällä samanikäisiä, jotka ovat löytäneet seuraa netistä? Ja kannattaako profiilissa kertoa, että laulaa suihkussa Idols-tasoisesti?

mikko73

  • Koelaulaja
  • Viestejä: 3
  • Karma: +0/-0
    • Profiili
Kiitos vastauksista, ja pieni päivitys.

Kokeilin lopulta kahta palvelua. Se ulkomainen, jota mainostetaan joka paikassa, oli juuri sitä mitä pelkäsin, eli maksumuuri tuli vastaan heti ensimmäisen viestin kohdalla. Toinen oli asiallisempi. Kaivelin ennen sitä netistä be2-kokemuksia, koska se tuli vastaan joka paikassa, ja niistä sai edes jonkinlaisen kuvan siitä, kuka palvelua oikeasti käyttää.

Yhdet treffit on nyt takana ja kahvi maistui. Ei sen kummempaa, mutta parempi kuin se kausi yksin.